הוסיפו אותנו למועדפים

12345677
לחצו כאן להוספת האתר למועדפים 

כניסה

12345677


 

שאלה אחרונה שנשאלה

12345677

שלום איזה צמיגים כדאי למאזדה 3 מנוע 2000

הצג תשובה

שאלה אקראית

12345677

ממיר קטליטי בטויוטה קורולה ש', 07/03/2010 - 23:36 מאיר שואל\ת: שאלה דוקטור שלום, יש ברשותי טויוטה קורולה תוצרת יפן שנת 2006. אתמול נדלקה לי נורת חיווי תקלה בצבע צהוב. במוסך אמרו לי שזה תקלה של ממיר קטליטי, ואמרו שזה "מחלה" של טויוטה וגם אם אחליף ממיר היא תחזור. הם הציעו לשלוח את המחשב להחלפת חלקים , וצריבת תוכנה בכדי להתגבר על תקלת החיווי. יש לציין שאין שום שינוי בביצועי הרכב גם לאחר חיווי התקלה, הרכב נוסע מעולה. מומחה הציע לי לקנות 2 פחיות של BG-44K ולשפוך את שניהם יחדיו למיכל הדלק במצב חצי מלא, לבצע נסיעות קצרות ולאמץ את המנוע (טורים של 3500 סל"ד). פעולה זו תפתור את בעיית הממיר וחיווי התקלה. יש לציין שהמכונאים במוסך ניטרלו את מנורת החיווי, וכרגע לאחר נסיעה קצרה היא לא נדלקת בשנית אשמח לעצתך, בברכה מאיר תשובה שלום רב. התקלה שאתה מתאר ידועה ומוכרת. ממיר קטליטי שנשרף בפתאומיות. תקלה זו מכונה בשם תקלה p0420, בה נדלקת נורת אזהרה בלוח השעונים. הממיר נשרף עקב בעיית מחשב ניהול המנוע. אין הרבה מה לעשות, התקלה תופיע שוב. לדעתי תנסה לדרוש מהיבואן שיסדר את זה על חשבונו. מה בדיוק צריך לסדר?

הצג תשובה

בעיות במאזדה 3 2008

מיטל כהן שואל\ת:

שאלה

יש לי מאזדה 3 2008 בתחילת נסיעה / נסיעה במהירות נמוכה בעיקר עד 80 הרכב חנוק ממש מרגישים שהוא חנוק , ההילוכים עוברים רגיל 1-2-3-4 אבל תחושה של רכב מאוד כבד הכול חנוק בקושי זז רק בנסיעת שיוט 100 הוא זורם , עליה הכי קטנה הרכב מאבד כח , תחושה שתמיד צריך לתת הרבה גז אם נוסעים קבוע על 40 הרכב מאבד מהר מאוד מהמהירות " כאילו נכבה " צריך הרבה גז , הבעיה החמירה שהייתי במוסך מורשה של מאזדה והחליפו לי " מצתים , מסנן דלק , אויר " , יכול להיות שמשהו בחלקים ששמו לי דפוק ? או שהיה נדלק נורת ביקורת ? במוסך המורשה טוענים שאם הייתה בעיה נורת ביקורת הייתה נדלקת מזמן " הכול בראש שלך " , אם הגיר היה דפוק הרכב לא היה מעביר הילוכים ? יש תחושה של משהו סתום , פתאום בנסיעה מרגישים כאילו בלימה ירידה בכח יכול להיות שאויר לא נכנס למנוע ? לא מבינה כל כך בעניין הטכני , אולי המצתים , הייתי בכל כך הרבה מוסכים ואף אחד לא מוצא את הבעיה אומרים לי רק " מה את רוצה זה רכב 1600 סמק " אני לא מחפשת ביצועים אבל תחושה כל כך חנוקה זה תקין ? מרגיש כמו משאית על הכביש מפחדת לעשות איתו עקיפות , מוסכניק אחד אמר לי יכול להיות בעיה בממיר אקליקטי אבל עשיתי טסט לפני כמה ימים ולא העירו לי בכלל הכול תקין , צריך לקחת את הרכב למכון טסט? כמו קומפיוטסט וכאלה ? , צריכה עזרה דחוף תודה .

 

תשובה

היי 

 

להערכתי אין שום תקלה ברכב, המאזדה 3 מכונית די כבדה בעלת תיבת 4 הילוכים מיושנת מאוד ופרמטיבית. ככה המאזדות נוסעות ב 80 מרגיש שהארכב חנוק ״כבד״.

בברכה 

 

המומחה